Pazarlama Stratejileri ve Yönetimi

Pazarlama stratejileri ve yönetimi, markaların amaçlarına bağlı kalarak ileriye dönük pazarlama hedeflerinin planlanmasını sağlayan bir strateji yönetimidir. Bazı teknikler ve programlar hazırlanarak, markaya kaynak ve metotlar öğretilerek pazarlama stratejilerinin yönetimi yapılır. Bu yönetim ile rekabet ettiğiniz rakiplerinizden bir adım öne geçebilirsiniz. Pazarlama yönetimi markaların kalbidir ve bu işi en iyi yapan sektörde tutunabilir.

Uluslararası Fuar Danışmanlığı

Uluslararası fuar danışmanlığı, pazarlama yöntemlerinden fuar ortamının öğretilmesi ile ilgilidir. Fuar ortamı ne kadar iyi dizayn edilirse markaların iletişim çabaları o kadar iyi sonuçlar verir. Karşılıklı etkileşim firma imajının daha iyi yansıtılmasına yardımcı olur. Bunun için öncelikle danışanlara pazarlama stratejileri ve yönetimi konusunda bilgilendirme yaparak onlar için doğru fuarlara yönlendirme yapılır. Doğru fuarlar markaların Pazar bilgilerini arttırmasına yardımcı olabileceği gibi hedefledikleri satışlara ulaşılmasını da sağlar. Fuar katılımları ile markanın ürünleri uluslararası pazarlarda kabul görür. Fuar katılımları ile ihracat kabiliyeti öğrenilir, rakipler ve rakiplerin ürünleri tanınır. Rakiplerin ürünleri ile karşılaştırmalar yaparak kendi ürününüzdeki eksikleri giderilmesine olanak tanınır. Eski iş birlikçileriniz ile ilişkinizi kuvvetlendirirken yeni çevreler de tanıyarak markanıza yeni insanlara duyurabilirsiniz.

Bir firma ürünlerini yurt dışına pazarlamak istiyorsa uluslararası fuarlara katılarak kendini tanıtmalıdır. Yurt dışında katıldığı fuarlar ile ön araştırma yapma fırsatı bulur. Fuara katılmak için bazı durumları göz önünde bulundurmak gerekiyor. Mesela katılacağı fuar kaç yıldır düzenleniyor, yıllara göre katılımcı artıyor mu, yabancı katılımcı sayısı oranı nedir gibi soruların cevabını bulduktan sonra sizin için verimli olarak fuarları sizler için araştırıyor ve bu konuda sizleri bilgilendiriyoruz.

Halkla ilişkiler

Halkla ilişkiler, konusunda uzmanlaşmış kişilere teslim edilmelidir. Uzun yıllardır pazarlama stratejileri ve yönetimi yapan HES Marker, yetenekli kadrosu ile markanız için PR çalışmaları da yürütüyor. HES Marker, in-house çalışmanın yanı sıra profesyoneller ile geliştirilen planlamalar ile markalarınızın yükselmesini yardımcı olacaktır.

Gün geçtikçe teknolojiye bağlanan dünyada medya profili oluşturmak oldukça önemlidir. İnsanlar artık medya profilleri sayesinde bir markayı güçlü olarak tanımlıyor. Bunun için de medya profili ve basın hizmetleri almanız gerekiyor. Bu hizmetler ile markanızın ön plana çıkması sağlanırken ticari değeriniz internet dünyasında daha göz önünde bulunuyor.

Markanız Medya İlişkileri Hizmetinden Nasıl Faydalanabilir?

Medya ilişkileri, PR İçin büyük önem arz eder. PR için en önemli unsurlar marka, itibar ve satıştır.

Günümüz neslinin teknoloji ile iç içe olması sebebi ile bir markanın da medyayı iyi bir şekilde işletebilmesi marka bilinirliğini artıracaktır. Fakat bunun için iyi bir PR çalışması yapılması gerekir. Aksi takdirde iyi bir PR yönetimi yapamayan kişi itibarınızın zedelenmesine sebep olabilir. Bir PR uygulayıcısı sizin işlerinizi artırabileceği gibi, işlerinizin tam tersine dönmesine de sebep olabilir. Güçlü bir marka inşa etmek istiyorsanız iyi bir medya ilişkisi kurmalısınız.

Medya ilişkileri kullanıcıların size güvenmesini sağlar. Bunun yanı sıra satışlarınızı artmasını da sağlar. Tüketicileri kendiniz seçmeniz ile birlikte itibarınızda yükselmeye başlar. Medya ilişkilerinde pazarlama stratejileri ve yönetimi biraz daha farklı olsa da özel yöntemler ile internette görünürlüğünüz arttırılır. İnternet dünyasının karmaşık işlemlerini çözmek için SEO PR kullanabilirsiniz. Karmaşık işlemlere hâkim olan Seo PR uygulayıcıları markanızı en iyi şekilde yansıtacaktır.

SEO ve Google Reklamları Yönetimi

SEO ve Google reklamları yönetimi sayesinde firmanızın ürünlerini ve hizmetlerini Google Ads aracılığı ile tüketicilere sunarak potansiyel müşterilerinize ulaşabilirsiniz. Google Ads sayesinde farklı reklam modelleri ile işletmenize en uygun reklam seçilir, dizayn edilir ve uygulanır. İnternet dünyası ile iç içe olan insanlar Google sayesinde markanızı daha iyi tanıyacaktır. Her bölgeden müşteri kazanmanıza yardımcı olabilecektir. Google Ads ile doğru bütçe yönetimi ile, hedeflenen kitleye göre yapılan planlara göre başarıyı yakalamanız sağlanır. Google ADS kullandığınız zaman reklamlarınızı sürekli takip ederek gerekli görüldüğünde yeni stratejiler ile ilerlemeniz gerekir. Tüm bunların yanı sıra dijital pazarlama stratejisi için farklı uygulamaları kullanabilirsiniz. Bu uygulamalar arasında Google Analytics, Google Merchant Center, Google Search Console’ un yer alması markanızın başarısını arttırmanıza yardımcı olacaktır.

Google arama motoru kullanarak dijital pazarlama dünyasına atılmak istiyorsanız arama motorunun sizi tanıyarak üst sıralarda yerini almasını sağlamanız gerekecektir. Tüm bunlar için tüm Google alt yapılarını kullanmalı ve tüm toollar ile entegreli bir biçimde çalışılmalıdır. HES Marker sayesinde karmaşık olan tüm Google yapıları çözülerek sizin için en iyi metinler hazırlanır. Anahtar kelime seçimleri ile aramalarda üst sıralarda yerinizi almanız sağlanır. Arama motorunda ya da Google ADS ile iyi kurgulanmış reklam setlerinde markanızın yer alması birçok kullanıcının sizi tanımasına ve hafızasına kazınmasına yardımcı olur. Google dünyasında milyonlarca insan markanızı görebilir. Ayrca arama motorunda üst sıralarda yer alan bir markaya sahip olduğunuzda insanların size olan güveni artacaktır.

Sosyal Medya Pazarlama Yönetimi

Pazarlama stratejileri ve yönetimi hizmetinin sağladığı bir önemli hizmet de sosyal medya yönetimi hizmetidir. Markanızın deneyimleri, kalitesi sosyal platformlarda daha iyi kendini gösterebilir. Genç toplumun teknoloji ile iç içe olan markalardan hoşlanması ve bu markaların müşterisi olmayı sevmesi markanızı sosyal medyaya aktarmak için iyi bir sebeptir. Fakat sosyal medya pazarlama ve yönetimi bazı noktalarda internetin karmaşıklığı ile karşılaşabiliyor. Bu sebeple uzman bir kişi tarafından yöneltilmesi ve hedef kitlenin istekleri doğrultusunda tecrübelerin aktarılması gerekir. Müşteriler ile iletişim kurmak hem müşterinin isteğini anlamınıza yardımcı olur hem de onları önemsediğinizi gösterir.

1) İçerik Üretimi

İçerik üretimi, pazarlama stratejileri ve yönetiminin saklanan gizli bir hazinesidir. Önemli olan onu bulup, işleyerek tüketiciye sunmaktır. Bunun için de içerik pazarlama konusunda bilgi sahibi olmak gerekir. Sosyal platformlarda kullanıcının taleplerini karşılık verecek içerikler üretilmeli, kullanıcılar analiz edilmelidir. Tüm planlar buna yönelik yapılmalıdır. Hedef kitleye hitap eden, yüksek çözünürlüğe sahip, samimi, içimizden biri gibi yönetilen sosyal medya platformları insanlardan fazla ilgi görür. Sosyal medya platformuna giren kişi hem istediği içeriğe erişmeli hem de eğlenmelidir.

2) Reklam Yönetimi

Reklam yönetimi sosyal platformlara verilen reklamların yönetilmesi ile ilgilidir. Günümüzde en çok kullanılan sosyal platformlar ile anlaşarak reklam verdiğinizde bir çok kişiye aynı anda erişim sağlamış olursunuz. Fakat sosyal platformlara düzenli olarak reklam vermek için belirli bir bütçe ayrılmalı ve bu platformda iyi araştırma ve analizler yapılmalıdır. Reklam yönetimi doğru uygulandığında müşteri sayınızın artmasına yardımcı olur. Nispeten düşük bütçeler ile daha fazla insana erişmiş olursunuz.

Sosyal medya gönderileriniz sayesinde keşfet bölümüne düşerek farklı tarza sahip kişilere de erişim sağlayabilirsiniz. Platformlarda beğeni kazanmak, takipçi kazanmak tanınırlık açısından oldukça iyi bir gelişmedir. Sosyal platforma gelen soruları dikkate alarak markayı daha da geliştirebilirsiniz.

3) Sosyal Medya Takvimi ve Planlama

Sosyal medya yönetimini tam olarak bilmiyor ve içerik üretmeye zaman bulamıyorsanız sosyal medya planlama hizmeti alarak sosyal medya platformunuzu yönetilmesine izin verebilirsiniz. Bu hizmet platformun aylık içerikleri planlayarak sürekli olarak etkileşimin arttırmasını sağlar. İçerik olarak güncel olaylar, tüketicinin isteklerine yönelik konular, kurum ve işletmeye özel içerikler, real time içerikleri yer alır.

Kurumsal Kimliğe Uygun Web Görsel Tasarımı ve Yazılımı

Pazarlama stratejileri ve yönetimi kapsamlı olarak ele alınması gereken bir konudur. Pazarlama için her alanda kendini göstermeli mümkün olan sanal ya da fiziki tüm platformlarda potansiyel müşterileri kendine çekmelidir. Bunun için pazarlama yönetiminde web tasarımı ve web yazılımına da önem verilmelidir. İyi bir görüntüye sahip, ilgi çekici bir web tasarımı işletmenizin merkezini oluşturur. HES Marker ile iş hedefleriniz, kitle hedefleriniz ve marka yönetimine dair esaslarınızı yansıtan stratejilerinize web sayfanızın içinde yer verilerek, kullanıcıların sizin hakkınızda daha fazla bilgiye sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

Web siteniz için zaman zaman bakım yapılmalıdır ve bunun için de HES Marker deneyimli kadrosu ile sizlere web bakım hizmeti verir. Geliştirilmesi gereken bir durumla karşı karşıya kaldığında devlet daireleri ve üçüncü sektör kuruluşlar ile çalışarak tüm geliştirilmelerin yapılmasını sağlar.

Görünüm

Kullanıcıların ilgisini çeken bir görünüme sahip olan web sayfaları her zaman  bir adım öndedir. Web sayfanızda kullanıcının rahat kullanabileceği bir ara yüz olmalıdır. Gözü yormayan renkler seçilmelidir. Çarpıcı olacağı gibi renk uyumları da atlanmamalıdır. Sizi en iyi yansıtan görünüme sahip olmalıdır.

Web İçeriği

İçerik stratejisi ile sayfayı ziyaret eden kişilerin sayfadan kopmamasını sağlayacak bir sistem geliştirilir. Sayfadan ayrılan kullanıcı başka zamanlarda siteyi unutmayarak tekrar ziyaret etmelidir. Bunun için de web içeriği kuvvetli ve düşünülmüş olmalıdır.

Web Sitesi Kullanılabilirliği

Web sitesi güncelleme işlemi her zaman önemsenmeli ve aksatılmamalıdır. Siteye erişim kolaylıkla yapılabilmelidir. HES Marker kullanıcı dostu web siteleri tasarlar.

İşlevsellik

Web sitesinde kullanıcıları en çok rahatsız eden durum sayfanın donması ya da yavaş olmasıdır. Bu sebeple doğru bileşenler seçilerek hızlı ve etkin çalışan bir web sitesi tasarlanmalıdır. Kötü yapılandırmaya sahip web siteleri hem markanızı hem de kullanıcıları hayal kırıklığına uğratacaktır.

Duyarlı Tasarım (Responsive)

Bir web sitesi her cihaza duyarlı olarak tasarlanmalıdır. İnsanlar artık hareket halindeyken de cep telefonlarını kullanmayı seviyor. Bu sebeple mobil cihazlardan bağlanan kullanıcılar için de rahat göz atabilecekleri bir web sitesi kurulmalıdır.

Arama Motoru Optimizasyonu

Web siteniz kurulsa bile arama motoru optimizasyonuna uygun hazırlanmamışsa ne azık ki çok fazla kullanıcıya erişemez. Hatta bir müddet internette görünmeyebilir. Fakat arama motoru optimizasyonu sağlanan bir web sitesi, aramalarda üst sıralarda yerini alarak hedef kitlenizi kapsayan çok sayıda kullanıcıyı ulaşmanızı sağlayacaktır.

Web Sitesi Bakımı ve Güncellenmesi

Web site bakımı ve web sitesi güncelleme düzenli aralıklar ile yapılması gereken bir işlemdir. Sitenizi kurduktan sonra bu bakımları yapmazsanız Google arama motoru denetlemesi yaptığında sitenizi ölü olarak algılayabilir. Bu sebeple de arama motorunda ilk sıralarda yerinizi alırken en alt sıralara düşebilirsiniz.

Yıllık Bakım ve Güncelleme Hizmeti Kapsamında Yaptığımız Çalışmalar

 • Site analizi yapmak
 • Hata ve eksiklerin tespitini yapmak
 • Simetrik olmayan tasarım ve sayfa bozuklarını düzeltmek
 • İçerikleri site tasarımına uygun olarak yapmak
 • Banner güncellemesi yapmak
 • Sitenin tüm platformlara uyumlu hale getirilmesini sağlama (mobil, masaüstü gibi)
 • Sitede yer alan metin, resim, ses ve video içeriklerinin güncellenmesi yapmak

Tüm bunların yanı sıra teknolojinin içinde siber saldıralar da mevcuttur. Siber saldırılara maruz kalmamak için önlemler alınması gerekir. Siber saldırılar genellikle e-ticaret sitelerine yapılır. Bu durumu göz önünde bulundurarak web siteniz için güvenlik duvarı oluşturmanızı tavsiye ederiz. Aksi takdirde siber bir saldırıya uğrayabilirsiniz.

Online Pazar Araştırmalarının Yönetimi

Günümüzde Pazar araştırmaları en çok online olarak gerçekleştirilmektedir. Pazarlama stratejileri ve yönetiminin bir parçası olan Online Pazar araştırmaları, dijital dünyanın kapılarını sizler için aralar, doğru ve etkin yapılan araştırmalar, doğru hedefler belirlemenize ve emin adımlar atmanıza olanak tanır. Pazar araştırmasının yapılması bilinirliği yüksek bir işletmeye dönüşebilmenin ilk adımıdır. Yeni bir ürün için öncelikle Pazar doğrulama işlemi başlatılır. Pazar doğrulama ile hedefler, pazarda kavramsal olarak test edilir. Hedef pazara fiilli olarak girmek yerine ürün veya hizmet fikri ile ilgili kavramların pazardaki durum ve değerlendirmesi yapılır.

Pazar doğrulama anket ve fikir görüşmesi için üç soru sorulur ve bu üç soruya cevap verilmesi beklenir. Sorular ise şu şekildedir:

 • Hedef Pazar kimlerden oluşur? Rakip Analizi
 • Ürün veya hizmet fikri talep görüyor ve kabul ediliyor mu?
 • İnsanlar onun için ne karda para ödemeye hazır? Satın alma alışkanlıkları.

 

Pazarlama Stratejileri ve Yönetimi

Pazarlama stratejileri ve yönetimi, markaların amaçlarına bağlı kalarak ileriye dönük pazarlama hedeflerinin planlanmasını sağlayan bir strateji yönetimidir. Bazı teknikler ve programlar hazırlanarak, markaya kaynak ve metotlar öğretilerek pazarlama stratejilerinin yönetimi yapılır. Bu yönetim ile rekabet ettiğiniz rakiplerinizden bir adım öne geçebilirsiniz. Pazarlama yönetimi markaların kalbidir ve bu işi en iyi yapan sektörde tutunabilir.

Uluslararası Fuar Danışmanlığı

Uluslararası fuar danışmanlığı, pazarlama yöntemlerinden fuar ortamının öğretilmesi ile ilgilidir. Fuar ortamı ne kadar iyi dizayn edilirse markaların iletişim çabaları o kadar iyi sonuçlar verir. Karşılıklı etkileşim firma imajının daha iyi yansıtılmasına yardımcı olur. Bunun için öncelikle danışanlara pazarlama stratejileri ve yönetimi konusunda bilgilendirme yaparak onlar için doğru fuarlara yönlendirme yapılır. Doğru fuarlar markaların Pazar bilgilerini arttırmasına yardımcı olabileceği gibi hedefledikleri satışlara ulaşılmasını da sağlar. Fuar katılımları ile markanın ürünleri uluslararası pazarlarda kabul görür. Fuar katılımları ile ihracat kabiliyeti öğrenilir, rakipler ve rakiplerin ürünleri tanınır. Rakiplerin ürünleri ile karşılaştırmalar yaparak kendi ürününüzdeki eksikleri giderilmesine olanak tanınır. Eski iş birlikçileriniz ile ilişkinizi kuvvetlendirirken yeni çevreler de tanıyarak markanıza yeni insanlara duyurabilirsiniz.

Bir firma ürünlerini yurt dışına pazarlamak istiyorsa uluslararası fuarlara katılarak kendini tanıtmalıdır. Yurt dışında katıldığı fuarlar ile ön araştırma yapma fırsatı bulur. Fuara katılmak için bazı durumları göz önünde bulundurmak gerekiyor. Mesela katılacağı fuar kaç yıldır düzenleniyor, yıllara göre katılımcı artıyor mu, yabancı katılımcı sayısı oranı nedir gibi soruların cevabını bulduktan sonra sizin için verimli olarak fuarları sizler için araştırıyor ve bu konuda sizleri bilgilendiriyoruz.

Halkla ilişkiler

Halkla ilişkiler, konusunda uzmanlaşmış kişilere teslim edilmelidir. Uzun yıllardır pazarlama stratejileri ve yönetimi yapan HES Marker, yetenekli kadrosu ile markanız için PR çalışmaları da yürütüyor. HES Marker, in-house çalışmanın yanı sıra profesyoneller ile geliştirilen planlamalar ile markalarınızın yükselmesini yardımcı olacaktır.

Gün geçtikçe teknolojiye bağlanan dünyada medya profili oluşturmak oldukça önemlidir. İnsanlar artık medya profilleri sayesinde bir markayı güçlü olarak tanımlıyor. Bunun için de medya profili ve basın hizmetleri almanız gerekiyor. Bu hizmetler ile markanızın ön plana çıkması sağlanırken ticari değeriniz internet dünyasında daha göz önünde bulunuyor.

Markanız Medya İlişkileri Hizmetinden Nasıl Faydalanabilir?

Medya ilişkileri, PR İçin büyük önem arz eder. PR için en önemli unsurlar marka, itibar ve satıştır.

Günümüz neslinin teknoloji ile iç içe olması sebebi ile bir markanın da medyayı iyi bir şekilde işletebilmesi marka bilinirliğini artıracaktır. Fakat bunun için iyi bir PR çalışması yapılması gerekir. Aksi takdirde iyi bir PR yönetimi yapamayan kişi itibarınızın zedelenmesine sebep olabilir. Bir PR uygulayıcısı sizin işlerinizi artırabileceği gibi, işlerinizin tam tersine dönmesine de sebep olabilir. Güçlü bir marka inşa etmek istiyorsanız iyi bir medya ilişkisi kurmalısınız.

Medya ilişkileri kullanıcıların size güvenmesini sağlar. Bunun yanı sıra satışlarınızı artmasını da sağlar. Tüketicileri kendiniz seçmeniz ile birlikte itibarınızda yükselmeye başlar. Medya ilişkilerinde pazarlama stratejileri ve yönetimi biraz daha farklı olsa da özel yöntemler ile internette görünürlüğünüz arttırılır. İnternet dünyasının karmaşık işlemlerini çözmek için SEO PR kullanabilirsiniz. Karmaşık işlemlere hâkim olan Seo PR uygulayıcıları markanızı en iyi şekilde yansıtacaktır.

SEO ve Google Reklamları Yönetimi

SEO ve Google reklamları yönetimi sayesinde firmanızın ürünlerini ve hizmetlerini Google Ads aracılığı ile tüketicilere sunarak potansiyel müşterilerinize ulaşabilirsiniz. Google Ads sayesinde farklı reklam modelleri ile işletmenize en uygun reklam seçilir, dizayn edilir ve uygulanır. İnternet dünyası ile iç içe olan insanlar Google sayesinde markanızı daha iyi tanıyacaktır. Her bölgeden müşteri kazanmanıza yardımcı olabilecektir. Google Ads ile doğru bütçe yönetimi ile, hedeflenen kitleye göre yapılan planlara göre başarıyı yakalamanız sağlanır. Google ADS kullandığınız zaman reklamlarınızı sürekli takip ederek gerekli görüldüğünde yeni stratejiler ile ilerlemeniz gerekir. Tüm bunların yanı sıra dijital pazarlama stratejisi için farklı uygulamaları kullanabilirsiniz. Bu uygulamalar arasında Google Analytics, Google Merchant Center, Google Search Console’ un yer alması markanızın başarısını arttırmanıza yardımcı olacaktır.

Google arama motoru kullanarak dijital pazarlama dünyasına atılmak istiyorsanız arama motorunun sizi tanıyarak üst sıralarda yerini almasını sağlamanız gerekecektir. Tüm bunlar için tüm Google alt yapılarını kullanmalı ve tüm toollar ile entegreli bir biçimde çalışılmalıdır. HES Marker sayesinde karmaşık olan tüm Google yapıları çözülerek sizin için en iyi metinler hazırlanır. Anahtar kelime seçimleri ile aramalarda üst sıralarda yerinizi almanız sağlanır. Arama motorunda ya da Google ADS ile iyi kurgulanmış reklam setlerinde markanızın yer alması birçok kullanıcının sizi tanımasına ve hafızasına kazınmasına yardımcı olur. Google dünyasında milyonlarca insan markanızı görebilir. Ayrca arama motorunda üst sıralarda yer alan bir markaya sahip olduğunuzda insanların size olan güveni artacaktır.

Sosyal Medya Pazarlama Yönetimi

Pazarlama stratejileri ve yönetimi hizmetinin sağladığı bir önemli hizmet de sosyal medya yönetimi hizmetidir. Markanızın deneyimleri, kalitesi sosyal platformlarda daha iyi kendini gösterebilir. Genç toplumun teknoloji ile iç içe olan markalardan hoşlanması ve bu markaların müşterisi olmayı sevmesi markanızı sosyal medyaya aktarmak için iyi bir sebeptir. Fakat sosyal medya pazarlama ve yönetimi bazı noktalarda internetin karmaşıklığı ile karşılaşabiliyor. Bu sebeple uzman bir kişi tarafından yöneltilmesi ve hedef kitlenin istekleri doğrultusunda tecrübelerin aktarılması gerekir. Müşteriler ile iletişim kurmak hem müşterinin isteğini anlamınıza yardımcı olur hem de onları önemsediğinizi gösterir.

1) İçerik Üretimi

İçerik üretimi, pazarlama stratejileri ve yönetiminin saklanan gizli bir hazinesidir. Önemli olan onu bulup, işleyerek tüketiciye sunmaktır. Bunun için de içerik pazarlama konusunda bilgi sahibi olmak gerekir. Sosyal platformlarda kullanıcının taleplerini karşılık verecek içerikler üretilmeli, kullanıcılar analiz edilmelidir. Tüm planlar buna yönelik yapılmalıdır. Hedef kitleye hitap eden, yüksek çözünürlüğe sahip, samimi, içimizden biri gibi yönetilen sosyal medya platformları insanlardan fazla ilgi görür. Sosyal medya platformuna giren kişi hem istediği içeriğe erişmeli hem de eğlenmelidir.

2) Reklam Yönetimi

Reklam yönetimi sosyal platformlara verilen reklamların yönetilmesi ile ilgilidir. Günümüzde en çok kullanılan sosyal platformlar ile anlaşarak reklam verdiğinizde bir çok kişiye aynı anda erişim sağlamış olursunuz. Fakat sosyal platformlara düzenli olarak reklam vermek için belirli bir bütçe ayrılmalı ve bu platformda iyi araştırma ve analizler yapılmalıdır. Reklam yönetimi doğru uygulandığında müşteri sayınızın artmasına yardımcı olur. Nispeten düşük bütçeler ile daha fazla insana erişmiş olursunuz.

Sosyal medya gönderileriniz sayesinde keşfet bölümüne düşerek farklı tarza sahip kişilere de erişim sağlayabilirsiniz. Platformlarda beğeni kazanmak, takipçi kazanmak tanınırlık açısından oldukça iyi bir gelişmedir. Sosyal platforma gelen soruları dikkate alarak markayı daha da geliştirebilirsiniz.

3) Sosyal Medya Takvimi ve Planlama

Sosyal medya yönetimini tam olarak bilmiyor ve içerik üretmeye zaman bulamıyorsanız sosyal medya planlama hizmeti alarak sosyal medya platformunuzu yönetilmesine izin verebilirsiniz. Bu hizmet platformun aylık içerikleri planlayarak sürekli olarak etkileşimin arttırmasını sağlar. İçerik olarak güncel olaylar, tüketicinin isteklerine yönelik konular, kurum ve işletmeye özel içerikler, real time içerikleri yer alır.

Kurumsal Kimliğe Uygun Web Görsel Tasarımı ve Yazılımı

Pazarlama stratejileri ve yönetimi kapsamlı olarak ele alınması gereken bir konudur. Pazarlama için her alanda kendini göstermeli mümkün olan sanal ya da fiziki tüm platformlarda potansiyel müşterileri kendine çekmelidir. Bunun için pazarlama yönetiminde web tasarımı ve web yazılımına da önem verilmelidir. İyi bir görüntüye sahip, ilgi çekici bir web tasarımı işletmenizin merkezini oluşturur. HES Marker ile iş hedefleriniz, kitle hedefleriniz ve marka yönetimine dair esaslarınızı yansıtan stratejilerinize web sayfanızın içinde yer verilerek, kullanıcıların sizin hakkınızda daha fazla bilgiye sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

Web siteniz için zaman zaman bakım yapılmalıdır ve bunun için de HES Marker deneyimli kadrosu ile sizlere web bakım hizmeti verir. Geliştirilmesi gereken bir durumla karşı karşıya kaldığında devlet daireleri ve üçüncü sektör kuruluşlar ile çalışarak tüm geliştirilmelerin yapılmasını sağlar.

Görünüm

Kullanıcıların ilgisini çeken bir görünüme sahip olan web sayfaları her zaman  bir adım öndedir. Web sayfanızda kullanıcının rahat kullanabileceği bir ara yüz olmalıdır. Gözü yormayan renkler seçilmelidir. Çarpıcı olacağı gibi renk uyumları da atlanmamalıdır. Sizi en iyi yansıtan görünüme sahip olmalıdır.

Web İçeriği

İçerik stratejisi ile sayfayı ziyaret eden kişilerin sayfadan kopmamasını sağlayacak bir sistem geliştirilir. Sayfadan ayrılan kullanıcı başka zamanlarda siteyi unutmayarak tekrar ziyaret etmelidir. Bunun için de web içeriği kuvvetli ve düşünülmüş olmalıdır.

Web Sitesi Kullanılabilirliği

Web sitesi güncelleme işlemi her zaman önemsenmeli ve aksatılmamalıdır. Siteye erişim kolaylıkla yapılabilmelidir. HES Marker kullanıcı dostu web siteleri tasarlar.

İşlevsellik

Web sitesinde kullanıcıları en çok rahatsız eden durum sayfanın donması ya da yavaş olmasıdır. Bu sebeple doğru bileşenler seçilerek hızlı ve etkin çalışan bir web sitesi tasarlanmalıdır. Kötü yapılandırmaya sahip web siteleri hem markanızı hem de kullanıcıları hayal kırıklığına uğratacaktır.

Duyarlı Tasarım (Responsive)

Bir web sitesi her cihaza duyarlı olarak tasarlanmalıdır. İnsanlar artık hareket halindeyken de cep telefonlarını kullanmayı seviyor. Bu sebeple mobil cihazlardan bağlanan kullanıcılar için de rahat göz atabilecekleri bir web sitesi kurulmalıdır.

Arama Motoru Optimizasyonu

Web siteniz kurulsa bile arama motoru optimizasyonuna uygun hazırlanmamışsa ne azık ki çok fazla kullanıcıya erişemez. Hatta bir müddet internette görünmeyebilir. Fakat arama motoru optimizasyonu sağlanan bir web sitesi, aramalarda üst sıralarda yerini alarak hedef kitlenizi kapsayan çok sayıda kullanıcıyı ulaşmanızı sağlayacaktır.

Web Sitesi Bakımı ve Güncellenmesi

Web site bakımı ve web sitesi güncelleme düzenli aralıklar ile yapılması gereken bir işlemdir. Sitenizi kurduktan sonra bu bakımları yapmazsanız Google arama motoru denetlemesi yaptığında sitenizi ölü olarak algılayabilir. Bu sebeple de arama motorunda ilk sıralarda yerinizi alırken en alt sıralara düşebilirsiniz.

Yıllık Bakım ve Güncelleme Hizmeti Kapsamında Yaptığımız Çalışmalar

 • Site analizi yapmak
 • Hata ve eksiklerin tespitini yapmak
 • Simetrik olmayan tasarım ve sayfa bozuklarını düzeltmek
 • İçerikleri site tasarımına uygun olarak yapmak
 • Banner güncellemesi yapmak
 • Sitenin tüm platformlara uyumlu hale getirilmesini sağlama (mobil, masaüstü gibi)
 • Sitede yer alan metin, resim, ses ve video içeriklerinin güncellenmesi yapmak

Tüm bunların yanı sıra teknolojinin içinde siber saldıralar da mevcuttur. Siber saldırılara maruz kalmamak için önlemler alınması gerekir. Siber saldırılar genellikle e-ticaret sitelerine yapılır. Bu durumu göz önünde bulundurarak web siteniz için güvenlik duvarı oluşturmanızı tavsiye ederiz. Aksi takdirde siber bir saldırıya uğrayabilirsiniz.

Online Pazar Araştırmalarının Yönetimi

Günümüzde Pazar araştırmaları en çok online olarak gerçekleştirilmektedir. Pazarlama stratejileri ve yönetiminin bir parçası olan Online Pazar araştırmaları, dijital dünyanın kapılarını sizler için aralar, doğru ve etkin yapılan araştırmalar, doğru hedefler belirlemenize ve emin adımlar atmanıza olanak tanır. Pazar araştırmasının yapılması bilinirliği yüksek bir işletmeye dönüşebilmenin ilk adımıdır. Yeni bir ürün için öncelikle Pazar doğrulama işlemi başlatılır. Pazar doğrulama ile hedefler, pazarda kavramsal olarak test edilir. Hedef pazara fiilli olarak girmek yerine ürün veya hizmet fikri ile ilgili kavramların pazardaki durum ve değerlendirmesi yapılır.

Pazar doğrulama anket ve fikir görüşmesi için üç soru sorulur ve bu üç soruya cevap verilmesi beklenir. Sorular ise şu şekildedir:

 • Hedef Pazar kimlerden oluşur? Rakip Analizi
 • Ürün veya hizmet fikri talep görüyor ve kabul ediliyor mu?
 • İnsanlar onun için ne karda para ödemeye hazır? Satın alma alışkanlıkları.